Azul Intelligence Cloud The Powerful Analytics Solution That Boosts DevOps Efficiency with Insights from Production Java Runtime Data from Any JVM  
Support

June 17, 2014

Azul Zulu® teraz certyfikowana z Red Hat JBoss EAP 6 dla środowiska Windows

SUNNYVALE (Kalifornia), LONDYN (Wielka Brytania) i WARSZAWA (Polska) –17 czerwca 2014 r.Azul Systems (Azul), wielokrotnie nagradzany lider w zakresie dostarczania rozwiązań dla platformy Java, podał dziś do wiadomości, że platforma Zulu 7, czyli komercyjna wersja pakietu OpenJDK, która jest kompatybilna i zgodna ze standardem Java SE 7, została certyfikowana z Red Hat JBoss Enterprise Application Platform (EAP) 6 dla systemów operacyjnych Microsoft Windows 2008, 2008 R2 oraz 2012. Red Hat JBoss EAP 6 jest podstawą platformy Java w chmurze w ramach usługi JBoss xPaaS w środowisku OpenShift.

Red Hat JBoss EAP 6 to bardzo wydajne, nie wymagające wysokich nakładów pracy i łatwe w obsłudze rozwiązanie stworzone z myślą o wspieraniu przedsiębiorstw w rozwijaniu i wdrażaniu aplikacji w obrębie chmur prywatnych, publicznych i typu „on-premise”. Przedsiębiorstwa mogą teraz wdrażać JBoss EAP 6 na w pełni sprawdzonej i atestowanej oraz w 100% otwartej wersji platformy Java SE 7 OpenJDK, korzystając z najlepszego na rynku wsparcia produkcyjnego dostępnego przez 24 godziny na dobę, oferowanego przez firmę Azul.

Platforma Zulu 7 oferuje następujące korzyści:

  • W pełni otwarty kod źródłowy, możliwość pobrania darmowej i komercyjnej wersji pakietu OpenJDK, zweryfikowanej przy użyciu technologii OpenJDK Technology Compatibility Kit (TCK) dla środowiska Java SE 7; ponadto produkt został gruntownie sprawdzony przez firmę Azul za pomocą testów obciążeniowych
  • Działanie na serwerze Windows Server, kliencie Windows oraz wielu dystrybucjach systemu Linux, w tym Red Hat Enterprise Linux, SuSE Linux Enterprise Server, CentOS oraz Ubuntu
  • Pełna obsługa platform wirtualnych z wykorzystaniem oprogramowania VMware, Hyper-V oraz KVM
  • Opcje wsparcia technicznego dla przedsiębiorstw dostępne poprzez platformę Zulu Enterprise (dodatkowe wsparcie techniczne włącznie z 10-letnim wsparciem dla starszych wersji oprogramowania)

Zulu to idealny produkt dla firm, które korzystają z kluczowych aplikacji na różnych wersjach platformy Java, nawet na starszych wersjach, takich jak Java 6, oraz wymagających taniego i ciągłego wsparcia wysokiej jakości. Główne wersje platformy Java są obsługiwane przez 10 lat od momentu wprowadzenia produktu na rynek (na przykład, w przypadku Java 6, wsparcie techniczne ze strony Zulu Enterprise będzie działać do 2024 roku). Dostępność długoterminowego wsparcia technicznego pozwala przedsiębiorstwom, których działalność opiera się na wykorzystywaniu środowiska Java, na migrację do nowszych platform w wybranym przez nie czasie.

„Wiele organizacji z otwartymi ramionami przyjmie alternatywne źródło wspierania przedsiębiorstw wykorzystujących środowisko Java, które mogą dopasować do własnych planów związanych z aktualizacją oprogramowania. W rezultacie aplikacja Zulu oferuje przedsiębiorstwom dużo swobody i jest atrakcyjna pod względem komercyjnym dzięki 15-letniemu wsparciu w zakresie wysokiej klasy wdrożeń platformy Java” powiedział John Abbott, starszy analityk w 451 Research.

„Jedną z korzyści otwartego kodu źródłowego jest możliwość wyboru przez klienta” mówi Mike Piech, dyrektor naczelny w Middleware, Red Hat. „Aby pomóc klientom uzyskać jak najwięcej korzyści z wykorzystania technologii Red Hat JBoss Middleware, ściśle współpracujemy z firmami technologicznymi, takimi jak Azul, które oferują skuteczne i kompleksowe rozwiązania. Azul realizuje koncepcję możliwości dokonywania wyboru przez klienta poprzez nadanie aplikacji Zulu 7 certyfikatu JBoss EAP 6, a my pragniemy kontynuować współpracę z firmą Azul, która jest kluczowym członkiem ekosystemu Red Hat JBoss Middleware”.

Scott Sellers, dyrektor generalny firmy Azul Systems, dodał: „Zulu umożliwia przedsiębiorstwom uruchamianie aplikacji w środowisku Java w sposób całkowicie indywidualny, w wybranym przez nie środowisku oraz wedle ich grafiku ewolucji wersji oprogramowania. Użytkownicy Red Hat JBoss EAP mają teraz możliwość wdrożenia obsługiwanej komercyjnie wersji pakietu OpenJDK dla środowiska Windows OS”.

Oprogramowanie Zulu dla środowiska Java SE 7, jak i wersje oprogramowania spełniające standardy Java SE 6 oraz Java SE 8, można pobrać za darmo ze strony internetowej Azul Systems: www.azulsystems.com/products/zulu/downloads. Więcej informacji dotyczących oprogramowania Zulu oraz możliwość włączenia się w społeczność Java można znaleźć dołączając do społeczności Zulu Community pod adresem www.azulsystems.com/forums.

O firmie Azul Systems
@azulsystems
Azul Systems to jedyny przedstawiciel w branży zajmujący się wyłącznie platformą Java oraz Java Virtual Machine (JVM). Firma tworzy rozwiązania zgodne z wymaganiami specyfikacji Java, które są pełni obsługiwane w tym środowisku i pozwalają na działania w czasie rzeczywistym. Zing to JVM stworzony dla korporacyjnych aplikacji Java, wymagających dowolnej kombinacji niskich opóźnień (low-latency), dużej liczby transakcji, dużych obszarów pamięci roboczej i/lub stałych czasów odpowiedzi. Zulu to darmowy JVM firmy Azul o otwartym kodzie źródłowym, działający w oparciu o OpenJDK. Firma Azul zapewnia wysokiej jakości komercyjne wsparcie techniczne poprzez ofertę Zulu Enterprise. Więcej informacji znajduje się na stronie www.azulsystems.com.

Nazwa Azul Systems, logo Azul Systems oraz Zing są zarejestrowanymi znakami towarowymi Azul Systems, a Zulu oraz ReadyNow są znakami towarowymi firmy Azul Systems Inc. Java i OpenJDK sa znakami towarowymi Oracle Corporation i/lub firm stowarzyszonych na terytorium Stanów Zjednoczonych i innych krajów. Wszelkie inne znaki towarowe są własnością odpowiednich firm.

Red Hat, Red Hat Enterprise Linux oraz JBoss są znakami towarowymi firmy Red Hat, Inc., zarejestrowanej w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Linux® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Linus Torvalds na terenie Stanów Zjednoczonych i innych krajów.